Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, Ewa Sudoł-Sikora, ogłoszony został już przetarg na zaprojektowanie i wykonanie ścieżek.

„Budowa tras rowerowych w naszym województwie została podzielona na pięć odcinków. Dla każdego z nich został ogłoszony oddzielny przetarg” - dodała.

Zainteresowane podmioty mogą składać oferty do 6 marca; tylko w przypadku przetargu na czwarty odcinek, termin został wydłużony do 14 marca.

Podkarpacki odcinek trasy ma liczyć ok. 430 km; zacznie się w miejscowości Podlesina na granicy z województwem lubelskim i przebiegnie przez m.in. Narol, Horyniec Zdrój, Dynów, Kraczkową, Łańcut, Leżajsk, Ulanów; koniec tego fragmentu będzie w Trześni na granicy z woj. świętokrzyskim.

Cała rekreacyjna trasa rowerowa łącząca województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie będzie mieć blisko 2 tys. kilometrów. Łączny koszt projektu „Trasy rowerowe w Polsce wschodniej” przekracza 274 mln zł. Z tej kwoty 85 proc. stanowi dofinansowanie unijne. Cała trasa ma być gotowa do końca 2015 r. (PAP)