Adwokat Mark Lewis, który reprezentował wiele brytyjskich ofiar afery podsłuchowej tabloidu "News of the World", powiedział w piątek agencji Associated Press, że jego kancelaria złożyła pozew przeciwko wychodzącemu 227 lat dziennikowi z powodu włamania się na konto e-mailowe policyjnego blogera Richarda Hortona.
"The Times" zdemaskował Hortona jako detektywa ukrywającego się pod pseudonimem NightJack, który został nagrodzony za blog - anonimową kronikę życia policjanta. Hortonowi nie udało się zapobiec ujawnieniu swej tożsamości.
Wówczas, w roku 2009, "Times" utrzymywał, iż sugestie, że włamał się do skrzynki pocztowej blogera, by go zidentyfikować, są bezpodstawne. W ubiegłym tygodniu kierownictwo "Timesa" przyznało, że jeden z reporterów dziennika miał dostęp do e-maila Hortona.
Brytyjska policja poinformowała w grudniu 2011 roku, że na zlecenie brytyjskiego tabloidu "News of the World", zlikwidowanego przez Murdocha w lipcu ubiegłego roku w konsekwencji afery podsłuchowej, hakerzy włamali się do telefonów komórkowych ponad 800 osób. W związku z działalnością tabloidu toczą się trzy osobne policyjne dochodzenia. Pierwsze z nich dotyczy podsłuchów, drugie domniemanego opłacania policjantów w zamian za informacje, a trzecie włamań komputerowych. (PAP)