"Chcielibyśmy przedstawić ranking banków, a także listę najlepszych rozwiązań, najlepszych praktyk stosowanych na rynku w odniesieniu do kredytów walutowych" - powiedział Szczurek na konferencji prasowej.

Wyjaśnił, że w rankingu tym znajdą się informacje o najkorzystniejszych spreadach oferowanych przez banki i o bankach, które stosują ujemny LIBOR czy ujemne oprocentowanie brutto. "Tak, żeby wiadomo było, żeby klient mógł sprawdzić, co oferuje bank na tle konkurencji" - wyjaśnił.

Czytaj: UOKiK do frankowiczów: pomożemy wam w sporach z bankami>>>

Dodał, że dzięki temu także banki będą mogły dowiedzieć się, jaka jest oferta na rynku i do czego powinny aspirować. "Te najlepsze praktyki, już dziś widać, że stanowią czynnik, który zmienia sytuację kredytobiorców i powoduje, że obciążenie ratami w niektórych przypadkach jest nieznacznie wyższe lub wcale niewyższe niż było przed skokową zmianą kursu (franka szwajcarskiego - PAP)" - wskazał szef MF. (PAP)

ID produktu: 40429637 Rok wydania: 2014
Autor: Wojciech Góralczyk,Małgorzata Burzyńska,Andrzej Michór,Beata Paxford,Edyta Rutkowska-Tomaszewska,Piotr Stanisławiszyn,Agnieszka Żygadło
Tytuł: Problemy współczesnej bankowości. Zagadnienia prawne>>>