Straty Krajowego Funduszu Drogowego pokryte zostaną z rezerwy celowej premiera. Suma ta nie powinna przekroczyć 20 mln złotych.
Bramki będą otwarte od 16.00 w piątek do północy w niedzielę, a w długi weekend sierpniowy - od czwartku. Premier mówił, że w środę w tej sprawie decyzję podejmie rząd. Ministrowie będą zastanawiać się też, czy otwarcie bramek powinno obowiązywać również w okresie Wszystkich Świętych.
Donald Tusk powiedział, że do końca roku chce opracowania nowego rozwiązania poboru opłat na autostradach. Szef rządu mówił, że gdy projektowano polskie drogi, przewidywano mniejszą liczbę samochodów nimi jeżdżących. Teraz, szczególnie w okresie wakacyjnym na autostradzie prowadzącej nad morze widać, że system wymaga zmiany.
O problemie zakorkowanych autostrad rozmawiano podczas wtorkowego posiedzenia rządu - poinformował we wtorek wieczorem wicepremier Janusz Piechociński.
- Jednoznacznie jest zalecenie, żeby rozważyć możliwość bardziej atrakcyjnych i efektywnych form zarządzania ruchem, na przykład przesuwania części ruchu w godziny nocne, żeby nie było płatne" - powiedział wicepremier.