Cena sprzedaży akcji w ofercie Banku Gospodarki Żywnościowej dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych została ustalona na poziomie 60 zł - poinformował w środę Dom Maklerski PKO BP.

Ostateczna liczba akcji sprzedawanych w ofercie to 5 mln 200 tys. Do inwestorów indywidualnych ma trafić 1 mln 560 tys. akcji, a do instytucjonalnych 3 mln 640 tys. akcji.

Z aktualizacji prospektu emisyjnego wynika, że zapisy w transzy inwestorów instytucjonalnych w ofercie Banku Gospodarki Żywnościowej potrwają do 20 maja, a nie jak planowano wcześniej do 19 maja.

Według zaktualizowanego harmonogramu oferty publicznej BGŻ, do 23 maja ma nastąpić przydział akcji sprzedawanych w ofercie. Złożenie zlecenia sprzedaży akcji sprzedawanych na rzecz inwestorów indywidualnych za pośrednictwem systemu GPW przewidziano na 24 maja, a zapisanie akcji sprzedawanych na rachunkach papierów wartościowych inwestorów indywidualnych - na 25 maja.

W środę w Katowicach minister skarbu Aleksander Grad poinformował, że MSP zdecydowało się na ograniczenie oferty publicznej BGŻ do ponad 12 proc., pozostawiając sobie ponad 25 proc. akcji banku. Resort zamierza sprzedać je wówczas, gdy warunki takiej transakcji będą zadowalające. Wcześniej MSP planowało sprzedać prawie cały posiadany pakiet akcji banku, czyli 37,2 proc. akcji.

Skarb Państwa posiada 37,23 proc. akcji BGŻ, Rabobank International Holding 59,35 proc. akcji, a pozostałe 3,42 proc. należy do osób prawnych i fizycznych, w tym banków spółdzielczych i osób z akcjonariatu pracowniczego.(PAP)