Wiceminister przedstawił komisji propozycje zmian w Karcie nauczyciela, o których dyskutowano w zeszłym tygodniu w ministerstwie edukacji. 
Jakubowski przypomniał, że chciałby w pierwszej kolejności zająć się zmianami w zasadach przyznawania urlopów dla poratowania zdrowia. "Tutaj już parę konkretnych propozycji padło. Zajmiemy się tym szybko, a także kwestią wynagrodzeń nauczycieli - tych regulacji, które są dosyć dotkliwe dla samorządów, a cała struktura wynagrodzeń jest nie do końca racjonalna i przejrzysta. Tutaj też chcemy poszukać kompromisu i jakieś rozwiązania dosyć szybko zaplanować" - zadeklarował Jakubowski.
Przedstawiciele strony samorządowej podkreślali, że zależy im na szybkim wprowadzeniu zmian, poniewaz "dopłacili do subwencji 13,7 mld zł". 
"Wołałbym pewne rzeczy nazywać po imieniu (...) państwo do niczego nie dopłacacie, państwo współfinansujecie system edukacji, państwo inwestujecie w młodego człowieka. (...) Proszę nie operować takimi pejoratywnymi określeniami jak +dopłacanie+. Brakowało mi tylko powiedzenia "łaskawie dopłacamy". Nie tędy droga i kierunek do zmian w Karcie Nauczyciela" - powiedział Sławomir Kłosowski. Zaapelował do samorządowców, by w przyszłości, wtedy, gdy opiniowany jest projekt budżetu państwa zgłaszali, że ich zdaniem subwencja jest zbyt niska, a nie "grzecznie, pozytywnie" opiniowali projekt. Więcej>>
 
Źródło: PAP, biznes.onet.pl
 
O propozycjach dotyczących nowelizacji Karty pisaliśmy także tutaj>>