Z raportu "International Business Report" sporządzonego na podstawie badań przeprowadzonych przez Millward Brown wśród przedsiębiorców z 36 krajów, w tym – z Polski, wynika, że problemy z zatrudnieniem kompetentnego pracownika nie ominęły też naszego kraju.

"Polska niekorzystnie wypada także w rankingu ManpowerGroup z 2015 r., gdzie plasuje się na 20. miejscu na świecie pod względem niedoboru talentów" – pisze "Puls Biznesu".

W związku z tym rodzime firmy tworzą odpowiednie oferty pracy skierowane do młodych osób w celu pozyskania zdolnych, wykwalifikowanych pracowników. Najchętniej zatrudniają stażystów ze względu na nabyte podczas stażu doświadczenie zawodowe.

Przeczytaj: Sprawdź, jak przygotować atrakcyjny program stażowy

"Badania pokazują, że młodzi ludzie są ambitni i chcą się rozwijać" – czytamy w artykule. "Fundacja Rozwoju Talentów zanotowała, iż w ciągu ostatnich 5 lat do jej programów rekrutacyjnych i rozwojowych na 511 miejsc stażowych zgłosiło się ok. 5 tys. studentów oraz absolwentów szkół wyższych. Choć dostanie się na staż nie jest łatwe, to ponad połowa stażystów ma szansę zostać w firmie na dłużej" – pisze dziennik.

"Pracodawcy najbardziej doceniają u stażystów: orientację na cel i rezultat (74 proc.), kreatywność (56 proc.) oraz nastawienie na rozwój (51 proc.)" – wynika z raportu "Praktyki zarządzania talentami w Polsce" z 2016 r., którego rezultaty przedstawia "Puls Biznesu". (PAP)