"Dziś ponad 16 mln Polaków ma pracę - to największa liczba po 1989 roku. Celem mojego rządu jest prowadzenie takiej polityki społecznej i gospodarczej, by miejsc w pracy w Polsce było coraz więcej i aby ci, którzy pracę mają, nie musieli drżeć przed jej utratą" - powiedziała Kopacz.

Jak mówiła, "tu także potrzeba umiarkowania i rozsądku, wszelkie radykalne ruchy, populistyczne zagrania, próby znalezienia łatwych odpowiedzi na trudne pytania to niebezpieczeństwo destabilizacji sytuacji gospodarczej, to zagrożenie dla dobrej sytuacji polskich rodzin". Szefowa rządu podkreślała, że stała praca to poczucie stabilności w rodzinie i możliwość planowania swej przyszłości, a także możliwość wspierania własnych dzieci i własnych rodziców.

"Tak jak do tej pory, ja i mój rząd będziemy ciężko pracować, by w bezpiecznej Polsce żyły bezpieczne polskie rodziny" - zadeklarowała Kopacz.

Premier podziękowała za pół roku współpracy wszystkim, którzy przyczyniają się do realizacji planów dla Polski. "Przede wszystkim chciałam podziękować Polakom za mnóstwo życzliwości, z którą się spotkałam i zawsze w tych momentach pamiętam, że moim pracodawcą są Polacy" - zaznaczyła.

(PAP)