"W poniedziałek będziemy rozmawiali, po przygotowaniu Rady Ministrów, w takim szerszym kręgu liderów PSL i Platformy i szukali możliwego wspólnego stanowiska" - powiedział premier we wtorek dziennikarzom.

Szef rządu zapytany został m.in. o niedawną wypowiedź wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka na temat systemu emerytalnego, która wywołała w ostatnich dniach liczne komentarze. Kilka dni temu Pawlak pytany przez dziennikarkę TVN CNBC, czy odkłada dodatkowe pieniądze na emeryturę, powiedział: "Ja nie za bardzo wierzę w państwowe emerytury, staram się zabezpieczyć tę przyszłość właśnie i przez oszczędności, i przez dobre relacje z moimi dziećmi, bo liczę, że to będzie pewniejsze niż te liczne, chimeryczne państwowe rozwiązania".

"Jesteśmy dorośli, jeśli ktoś coś powiedział,(...) jeśli ktoś coś czasami nieostrożnie chlapnie, to nie ma co robić już przedstawienia" - powiedział Tusk. Według premiera, "każdy musi odpowiadać za swoje słowa sam". "I ja nie mam tu nic do dodania" - stwierdził. (PAP)

sdd/ stk/ mok/ jra/