- MS informuje:

Otwarcie dostępu do zawodów, to tylko cząstka tego, co trzeba zrobić, by poszerzyć wolność gospodarczą w Polsce – powiedział dzisiaj Minister Sprawiedliwości Jarosław Gowin w trakcie spotkania z przedsiębiorcami, członkami Business Centre Club.

Tematem dyskusji były m.in.: prowadzone przez resort działania na rzecz deregulacji, depenalizacji prawa gospodarczego oraz współpraca pomiędzy BCC a Ministerstwem Sprawiedliwości, dotycząca prawa przyjaznego przedsiębiorcom.

Zdaniem Ministra Jarosława Gowina, polscy przedsiębiorcy powinni mieć poczucie, że pracują w przyjaznym państwie.

Należy zwalczać tych, którzy łamią prawo, a jednocześnie umożliwić uczciwym obywatelom wykonywanie pracy – powiedział Minister Sprawiedliwości.

Marek Goliszewski - prezes BCC zapewnił, że Business Centre Club w pełni popiera rozpoczęte w ostatnich miesiącach w Ministerstwie Sprawiedliwości prace.

Nie chodzi jedynie o deregulację, ale też m.in. o działania zmierzające do depenalizacji prawa gospodarczego – powiedział szef BCC.

Goliszewski przekazał też Ministrowi Sprawiedliwości, przygotowany w ramach akcji BCC „Prawo przyjazne przedsiębiorcy”, pakiet propozycji zmian legislacyjnych.

Na pewno się nad nimi pochylimy i rozważymy, które z nich warto wdrożyć do polskiego porządku prawnego – zadeklarował Jarosław Gowin.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/