Takie ustalenia poczyniono w czwartek podczas wizyty w Gdańsku dyrektora wykonawczego UEFA Martina Kallena, który omawiał tę kwestię z zastępcą przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Bogdanem Bisiem.

"To spotkanie jest kontynuacją wizyty przewodniczącego związku Piotra Dudy, który w marcu zeszłego roku miał okazję rozmawiać z Michelem Platinim w szwajcarskim Nyonie. Wtedy też zaprosił prezydenta UEFA do odwiedzenia historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej" - powiedział PAP Bogdan Biś.

Nie wiadomo jeszcze, jakie osoby wezmą udział w czerwcowym spotkaniu. "Jesteśmy na etapie ustalania szczegółów. Na pewno nie zabraknie prezydenta Platiniego, ale o tym, kto będzie mu towarzyszył, zadecyduje UEFA. Także "Solidarność" zamierza zaprosić swoich gości. Mamy nadzieję, że jednym z nich będzie prezydent Lech Wałęsa" - dodał Biś.

Działacze związku nie ukrywają, że przy okazji spotkań z przedstawicielami UEFA chcą promować NSZZ "Solidarność" oraz Gdańsk. "Pragniemy przypomnieć, że Ukraina i Polska na pewno nie zorganizowałyby wspólnie piłkarskich mistrzostw Europy, gdyby nie wydarzenia, jakie miały miejsce w 1980 roku w Polsce. Gdyby nie +Solidarność+ i Gdańsk" - podsumował Bogdan Biś.

Martin Kallen odwiedził historyczną Salę BHP, a następnie pojechał na PGE Arenę Gdańsk, gdzie sprawdził stan przygotowań tego obiektu do UEFA Euro 2012. (PAP)

podobne informacje na www.2012euro.pap.pl

md/ krys/