Tieto Poland, skandynawski integrator i producent oprogramowania, zamierza zatrudnić dodatkowych 200 pracowników w swoich oddziałach we Wrocławiu i Szczecinie. Firma poszukuje m.in. inżynierów oprogramowania, architektów systemów IT i testerów.

Jak poinformował PAP w czwartek członek zarządu Tieto Poland Michał Szostkowski, nowością w tegorocznych planach rekrutacyjnych firmy jest specjalny program szkoleniowy, przeznaczony dla osób zainteresowanych rozwijaniem stosowanego w smartfonach i tabletach systemu operacyjnego Android.

,,Nie oznacza to jednak, że będziemy się zajmować tylko oprogramowaniem mobilnym. Rosnąca liczba zleceń od krajowych i zagranicznych klientów między innymi z takich branż, jak telekomunikacja, przemysł czy usługi finansowe sprawia, że nasze potrzeby rekrutacyjne są od kilku lat niemal niezmienne. Co roku zatrudniamy kilkaset nowych osób- mówił Szostkowski.

Nowe oferty pracy są skierowane zarówno do specjalistów z doświadczeniem w tworzeniu i testowaniu oprogramowania, jak i studentów ostatnich lat studiów oraz absolwentów kierunków informatycznych i pokrewnych. Poszukiwani są m.in. inżynierowie oprogramowania z kompetencjami w zakresie języków Java, C/C++, C#, systemu Linux na wszystkich poziomach doświadczenia, kierownicy projektu, architekci systemów IT i testerzy.

Firma oferuje nowym pracownikom m.in. szkolenia, udział w międzynarodowych projektach i pomoc w ewentualnej przeprowadzce.

Tieto jest międzynarodowym koncernem informatycznym, świadczącym usługi w zakresie budowy, rozwoju i utrzymania w ruchu systemów informatycznych. Swoje oddziały ma w blisko 30 krajach i zatrudnia ponad 18 tys. osób. W Polsce ma biura w Szczecinie, Warszawie i we Wrocławiu, w których zatrudnia ponad 1200 osób.(PAP)

mic/ mki/