Protestujący, ubrani w zielone i granatowe mundury polowe, rozpoczęli swą akcję w środę rano przed budynkiem urzędu ds. walki z korupcją, czyli Centralnej Komisji ds. Inspekcji Dyscypliny Komunistycznej Partii Chin.

Mniejsza grupa demonstrantów zgromadziła się w czwartek rano przed siedzibą ministerstwa spraw obywatelskich, ale szybko została rozpędzona - powiedział agencji Reutera jeden ze zdemobilizowanych żołnierzy. Według byłego żołnierza z prowincji Henan, do Pekinu zjechali protestujący z całego kraju, ale wielu innym policja nie pozwoliła przybyć do stolicy.  [-DOKUMENT_HTML-]

Prezydent Chin Xi Jinping ogłosił w 2015 roku, że Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza zmniejszy się o 300 tysięcy żołnierzy. Główne redukcje zaplanowano na koniec obecnego roku. Posunięcie to jest związane m.in. z planami wydatkowania większych sum na zaawansowaną technologicznie broń dla marynarki wojennej i sił powietrznych.

W październiku 2016 roku ponad 1000 osób protestowało przed ministerstwem obrony Chin przeciwko likwidacji stanowisk w ramach zaplanowanych redukcji w siłach zbrojnych. (PAP)