Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział w środę, że w najbliższym czasie przedstawi program "Dobry start dla młodych", którego elementami ma być m.in. wprowadzenie karty młodego przedsiębiorcy, rozwiązanie problemu nadużywania przy zatrudnianiu umów cywilno-prawnych, a także szybkie wdrożenie "masywnego programu budowy mieszkań na wynajem z umiarkowanym czynszem".

Prof. Zagórski w rozmowie z PAP podkreślił, że podstawowym problemem rodzin po zawarciu związku małżeńskiego jest znalezienie własnego lokum - ceny mieszkań na wynajem są wysokie, a ceny mieszkań na wolnym rynku są jeszcze wyższe. Zdaniem eksperta państwo powinno zaangażować się w rozwój taniego budownictwa na wynajem.

Zagórski zwraca uwagę na wciąż - jego zdaniem - niedocenianą przez prezydenta możliwość inicjatywy ustawodawczej - Z tego prawa, nie tylko prezydent Bronisław Komorowski, ale też jego poprzednicy korzystali zbyt ostrożnie - ocenił.

Zagórski podkreślił też, że problem braku pracy nie jest tylko problemem młodych ludzi, ale też tych w wieku ponad 50 lat. - To nie jest tylko specyfika jednej grupy demograficznej. Polityka zatrudnienia musi stanowić element ogólnej polityki społeczno - gospodarczej - zaznaczył prof. Zagórski.(PAP)