W czwartek na konferencji prasowej zwołanej w Parku Wiosny Ludów w Gorzowie Wlkp. Jędrzejczak oświadczył, że został już zarejestrowany Komitet Wyborczy Wyborców Tadeusza Jędrzejczaka.

"Mamy 50 kandydatów, którzy wyrazili zgodę na kandydowanie z KWW Tadeusza Jędrzejczaka. 40 proc. na naszych listach to są panie. (...) W związku z tym, że utworzyliśmy komitet wyborczy, że mamy 50 kandydatów, którzy będą ubiegali się o mandaty w radzie miasta kadencji 2014-2018, podjąłem decyzję o kandydowaniu na stanowisko prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego. (...) Naszym celem jest wygranie tych wyborów, zarówno do rady, jak i na prezydenta miasta" - powiedział Jędrzejczak.

Dodał, że program wyborczy został przygotowany i będzie sukcesywnie prezentowany. Zapowiedział, że w poniedziałek rozpocznie się zbieranie podpisów poparcia dla kandydatów.

Wśród kandydatów na radnych komitetu Jędrzejczaka są dotychczasowi rajcy miejscy, urzędnicy i inne osoby, które sympatyzują z obecnym prezydentem Gorzowa Wlkp.

Kandydaturę Jędrzejczaka na prezydenta Gorzowa Wlkp. zamierza poprzeć Sojusz Lewicy Demokratycznej, co zapowiedział tydzień temu sekretarz generalny tej partii Krzysztof Gawkowski.

Zgodnie z planowanym porozumieniem Sojusz ma nie wystawić swojego kandydata na prezydenta Gorzowa Wlkp., a Jędrzejczak będzie jedynką na liście kandydatów tej partii do Sejmiku Woj. Lubuskiego. Taki sam scenariusz miał miejsce podczas minionych wyborów samorządowych.

Jędrzejczak jest prezydentem Gorzowa Wlkp. od jesieni 1998 r. Poprzednie wybory wygrał w pierwszej turze, uzyskując 57,74 proc. poparcia.

Urodził się w 1955 roku w Gorzowie. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze. Był współzałożycielem Socjaldemokracji Rzeczpospolitej Polskiej. Był posłem SLD I, II i III kadencji; Sojusz opuścił w 2007 r. Od tego czasu w wyborach samorządowych startuje z własnym komitetem, który wystawia także kandydatów na radnych.

Interesuje się muzyką jazzową (gra na perkusji), literaturą iberoamerykańską i tenisem ziemnym. Ma żonę, która jest lekarzem i dwie córki. (PAP)