Laureatami trzeciej edycji konkursu zostały: Sosnowiec za program "Świat Idealny", gmina Wisznice za program "Rozwiń skrzydła!", Darłowo za Kolorową Świetlicę Emeryta oraz Stargard Szczeciński. Statuetki wręczyła żona prezydenta Anna Komorowska.

 

Prezydent gratulował samorządom projektów i pomysłów. Komorowski ocenił, że takie inicjatywy bez samorządów by się nie udały, bo one najwięcej wiedzą o obywatelach, najwięcej wiedzą o rodzinach, najwięcej wiedzą też, jak można konsekwentnie i skutecznie pomóc. Dodał, że samorządy wypracowują także projekty zmieniające polską rzeczywistość z korzyścią dla rodziny.

 

Bronisław Komorowski podkreślił, że obecnie wielkim wyzwaniem jest rozwiązanie problemu mieszkaniowego – budowania mieszkań dla młodych po obniżonym czynszu.

W trzech edycjach konkursu dla samorządów "Dobry klimat dla Rodziny" wzięło udział prawie 400 samorządów, które zgłosiły blisko 800 realizowanych przez nie lokalnych rozwiązań wspierających rodziny - poinformowała Kancelaria Prezydenta. (PAP)

(Planujemy kontynuację tematu)

kno/ eaw/ abr/