Jak poinformowała PAP rzeczniczka Urzędu Miasta Jasła Agata Koba, budynki obu przedszkoli, które zostały zniszczone podczas powodzi w 2010 roku, zostały wyremontowane. „Jednak dostępne środki nie wystarczyły na pokrycie kosztów odbudowy otoczenia przedszkoli” - dodała.

Koba zaznaczyła, że remonty mają trwać przez wakacje, tak aby prace nie utrudniały normalnej działalności tych placówek.

Na terenie przedszkola nr 9 odbudowane zostaną m.in. podjazdy dla osób niepełnosprawnych oraz wykonane zostaną balustrady. Projekt zakłada także odbudowę tarasu, schodów i placu zabaw. Teren przedszkola zyska też nowe ogrodzenie. W przypadku drugiego przedszkola nr 11, odbudowane zostaną: chodniki i schody zewnętrzne, a piwnica zostanie osuszona. Plac zabaw zostanie wyposażony w piaskownice i 20 nowych urządzeń.

Budżet projektu realizowanego przez samorząd Jasła to ponad 800 tys. zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego wynosi 776 tys. zł.

Jasło było jednym z miast, które najbardziej ucierpiało w wyniku powodzi w 2010 r. Straty powodziowe w mieście wyniosły wówczas ponad 400 mln zł. Powódź dotknęła ok. 13 tys. mieszkańców. 

huk/ amac/