Rzecznik SLD Dariusz Joński zapowiada w rozmowie z PAP, że formacja będzie prowadziła kampanię "od drzwi do drzwi".

Chcemy być jak najwięcej w terenie - mówi Joński.

Podkreślił, że kandydaci w wyborach samorządowych mają skupiać się na spotkaniach z wyborcami.

Oficjalnie komitet SLD-Lewica Razem rozpocznie swą kampanię na sobotniej konwencji w stolicy. Po nim planowane są spotkania z mieszkańcami i konwencje w regionach.

W przyszłym tygodniu, w poniedziałek, szef SLD Leszek Miller odwiedzi Gdynię, a w sobotę będzie w Katowicach i Myszkowie. Z kolei sekretarz generalny Sojuszu i szef sztabu wyborczego partii Krzysztof Gawkowski w przyszłą środę pojedzie do Płocka, a w sobotę odwiedzi Toruń.

13 października Miller pojawi się w Koszalinie, dwa dni później w woj. dolnośląskim, 17 października - w woj. wielkopolskim, a dzień później odwiedzi Olsztyn. W tym samym tygodniu Gawkowski będzie prowadził kampanię w Wielkopolsce i na Podlasiu.

Od 20 do 25 października liderzy SLD pojawią się na Pomorzu, w woj. opolskim, podlaskim i świętokrzyskim. Pod koniec października zaplanowano m.in. wizyty sekretarza generalnego SLD w Grodzisku Mazowieckim, Lublinie i Chełmie. Miller odwiedzi woj. kujawsko-pomorskie i świętokrzyskie.

SLD zaplanowało już także wyjazdy na listopad. Jak wynika ze strony internetowej partii, na początku miesiąca Miller odwiedzi Radom i Pionki, a także woj. lubelskie; w tym samym tygodniu Gawkowski i Joński będą w Łodzi. Sekretarz generalny SLD pojedzie też do woj. podkarpackiego oraz Koszalina. W ostatnie dni kampanii - 12-14 listopada - liderów Sojuszu będzie można spotkać w woj. warmińsko-mazurskim, Szczecinie i w Warszawie.

Porozumienie SLD-Lewica Razem powstało we wrześniu; podpisały je m.in. SLD, Unia Pracy, Krajowa Partia Emerytów i Rencistów oraz przedstawiciele ponad 40 organizacji lewicowych i związków zawodowych.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada. Dwa tygodnie później, 30 listopada przeprowadzona zostanie druga tura głosowania, tam gdzie w pierwszej turze nie zostanie wybrany wójt, burmistrz lub prezydent miasta. Wybierzemy blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz blisko 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.(PAP)