Kielecki Miejski Zarząd Dróg ogłosił właśnie przetarg na pierwsze prace rozpoczynające inwestycję, która ma zmniejszyć ruch w ścisłym centrum miasta, ułatwić wjazd z kierunku Krakowa do śródmieścia i udrożnić wyjazd z centrum na krajową drogę nr 73. Będzie to możliwe dzięki wydłużeniu ul. Krakowskiej, budowie nowego skrzyżowania z ul. Ściegiennego oraz łącznika do ul. Prostej i Wojska Polskiego.

Zmodernizowany zostanie także teren przy Wojewódzkim Domu Kultury.
Inwestycja była planowana przez władze miasta od 2 lat.

„Inwestycja jest tak rozplanowana, aby prace związane z utrudnieniami ruchu rozpocząć około czerwca, kiedy do użytku zostanie oddany węzeł na ul. Żelaznej. Zmniejszy to nieco uciążliwość prac dla kierowców" - poinformował w środę rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach Jarosław Skrzydło.

W ramach tej samej inwestycji zrewitalizowany zostanie plac przy międzywojennym budynku Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach - przesunięty w nowe miejsce zostanie Pomnik Czwórki Legionowej, plac zostanie wybrukowany granitem.

Koszt inwestycji finansowanej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego jest szacowany na ponad 18 mln zł.