Sasin mówił we wtorek w mediach, że jako mieszkaniec podwarszawskich Ząbek nie płaci podatku w stolicy - jak argumentował - miasto dotychczas "nie dało mu żadnej oferty, która by go do tego skłoniła".

Wierzbicki odnosząc się do tej wypowiedzi ocenił, że "poseł Sasin powinien startować na burmistrza Ząbek, a nie Warszawy". Skrytykował to, że Sasin - proponując we wtorek w ramach swojej kampanii na prezydenta miasta darmową komunikację miejską dla płacących podatki w stolicy - przyznał, że sam tego nie robi.

Wierzbicki ocenił, że te słowa szkodzą nie tylko samemu Sasinowi, ale też miastu, bo niweczą wieloletnie namowy, żeby pracujący w Warszawie płacili tu podatki. Kandydat SLD oświadczył, że on sam płaci podatki w stolicy.

PiS uznaje zarzuty Wierzbickiego za niepoważne. Adam Kwiatkowski, warszawski poseł, który kieruje kampanią Sasina podkreślił w rozmowie z PAP, że sens swojej wypowiedzi kandydat PiS wytłumaczył we wtorek w rozmowie z dziennikarzami.

"Słowa kandydata SLD udowadniają, że nie zachowuje się poważnie. Tego rodzaju próby są nie na miejscu i ośmieszają tego kto je wypowiada" - powiedział Kwiatkowski.

Z kolei kandydat Kongresu Nowej Prawicy Przemysław Wipler postulował - wspierany przez lidera KNP Janusza Korwin-Mikkego - budowę w stolicy strzelnicy. Zdaniem Wiplera taka strzelnica powinna powstać przy Forcie Augustówka na Siekierkach. Według niego teren jest przygotowany do pełnienia tej funkcji, "wystarczy skosić krzaki i postawić płot, żeby mogła tam powstać porządna strzelnica".

Polityk przypomniał, że Kongres Nowej Prawicy postuluje rozszerzenie dostępu do broni palnej dla obywateli Polski, "tak jak to ma miejsce np. w Szwajcarii czy w Stanach Zjednoczonych".

Do budowy strzelnicy i korzystania z niej namawiał też Korwin-Mikke. Według niego "ludzie wolni mają broń" i powinni móc z niej strzelać. Polityk deklaruje, że sam ma pozwolenie na broń i z niej korzysta.

Oprócz Sasina, Wiplera i Wierzbickiego o urząd prezydenta stolicy ubiegają się także: starająca się o reelekcję Hanna Gronkiewicz-Waltz, rzecznik Twojego Ruchu Andrzej Rozenek startujący z list własnego komitetu, kandydatka Zielonych Joanna Erbel, Agata Nosal-Ikonowicz z komitetu Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza. Oprócz nich kandydatów wystawiły komitety wyborcze: Demokracji Bezpośredniej - Andrzeja Gorayskiego, Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej - Piotra Guziała, Wspólnoty Patriotyzm Solidarność - Zbigniewa Wrzesińskiego, Warszawy dla Rodziny - Mariusza Dzierżawskiego. (PAP)