„Zapraszamy do programu kolejne rodziny, które jeszcze nie złożyły wniosku o wydanie karty. Warto to zrobić. My zadbamy o to, żeby w ramach karty pojawiły się kolejne ulgi, nie tylko w miejskich jednostkach” – powiedziała Zdanowska.

Przypomniała, że oprócz zniżek na wejścia do miejskich jednostek kultury i sportu oraz na przejazdy komunikacją zbiorową w ramach karty od 1 stycznia zaczęła też obowiązywać możliwość uzyskania dopłaty do podatku śmieciowego.

„Każda pomoc w postaci ulg jest wskazana" – powiedział Paweł Tybulczuk. "Dzięki temu zwiększa się dla nas dostępność do różnych rzeczy. Uczęszczamy systematycznie na ten basen, na którym otrzymaliśmy symboliczną kartę, więc 50-procentowa zniżka na wejście na pewno będzie odczuwalna w budżecie domowym. Chłopaki zaczynają też interesować się łyżwami czy rolkami, więc na lodowisku też się niedługo pojawimy. Chętnie skorzystamy również z teatru” - dodał.

Łódzka Karta Dużej Rodziny została wprowadzona w lipcu 2013 r.; jest elementem polityki społecznej realizowanej przez Miasto Łódź na rzecz rodzin wielodzietnych (minimum troje dzieci). Karta wydawana jest rodzinom mieszkającym wspólnie w Łodzi i rozliczającym się w Łodzi z podatku dochodowego.

Jej otrzymanie jest proste i bezpłatne. Na wniosek rodzica lub opiekuna dostanie ją każdy członek rodziny - w tym dzieci uczące się lub studiujące do 25 roku życia. O kartę mogą ubiegać się członkowie wszystkich rodzin (również nieformalnych), jeśli prowadzą wspólne gospodarstwo domowe i są mieszkańcami Łodzi.

Według władz miasta w Łodzi jest ponad 4700 rodzin wielodzietnych, w tym prawie tysiąc z nich ma czworo lub więcej dzieci.(PAP)