Spotkanie ma odbyć się pod hasłem "Dialog i kompromis polityczny w Polsce". Liderzy ugrupowań politycznych będą rozmawiać w gabinecie marszałka Sejmu.

Czytaj: Kaczyński: o TK chcemy rozmawiać, konstytucji nie zmienimy>>

O tym, że marszałek Sejmu Marek Kuchciński zaprosi liderów partii na spotkanie poinformował we wtorek po południu szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Mówił wtedy, że w spotkaniu weźmie udział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Sam szef PiS powiedział w środę w radiowej Trójce, że jeśli zostanie zaproszony, "to oczywiście się pojawi". Również przedstawiciele wszystkich pozostałych partii mających reprezentację w Sejmie, zapowiedzieli we wtorek udział w spotkaniu.

W ubiegły czwartek szef PiS poinformował, że zwróci się do marszałka Sejmu o zwołanie spotkania liderów partii tuż po Świętach Wielkanocnych. Kaczyński mówił wówczas, że takie spotkanie jest potrzebne, żeby "stan uspokojenia przynajmniej na kilka miesięcy uzyskać". Zaapelował wtedy także, by nie prowadzić ostrych walk politycznych przynajmniej do końca pielgrzymki papieża Franciszka, który ma odwiedzić Polskę pod koniec lipca, i o to, by nie wynosić sporów na zewnątrz.(PAP)