Jak ocenił sąd w Bukareszcie, oskarżeni zadeklarowali urzędowi skarbowemu tylko części dochodów z transferów dwunastu piłkarzy w latach 1999-2005.

Według służb antykorupcyjnych, znaczna część zysków z transferów trafiła na prywatne konta bankowe na Wyspach Dziewiczych i w Holandii.

Popescu, który razem z Barceloną zdobył w 1997 roku Puchar Zdobywców Pucharów, został skazany na trzy lata, miesiąc i dziesięć dni pozbawienia wolności.

Były prezes Dinama Bukareszt Cristian Borcea otrzymał karę sześciu lat i czterech miesięcy więzienia, były prezes Rapidu Bukareszt George Copos - trzech lat i ośmiu miesięcy więzienia, a dwaj piłkarscy agenci, bracia Ioan i Victor Becali - odpowiednio sześciu lat i czterech miesięcy oraz czterech lat i ośmiu miesięcy.

Sąd uznał, że skazani czerpali nielegalne dochody z transferów m.in. Nicolae Mitei (z Dinama Bukareszt do Ajaksu Amsterdam), Cosmina Contry (z Dinama do Deportivo Alaves) i Ionela Ganei (z Glorii Bistrita do VfB Stuttgart).

Według aktu oskarżenia, nie tylko państwo rumuńskie straciło na tych operacjach (około 1,5 mln dolarów), ale przede wszystkim cztery kluby (10 mln dolarów), a także rumuńska federacja piłkarska (600 tys. dolarów). (PAP)