W środę rozpoczną się w Wyższej Szkole Prawa i Administracji (WSPiA) w Rzeszowie Targi Pracy. Dwudniowa impreza organizowana jest w ramach unijnego projektu, realizowanego przez uczelnię pod nazwą ,,Dyplom WSPiA przepustką do biznesu .

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy placówki Przemysław Pawlak, swoją ofertę prezentować będzie ponad 20 pracodawców z regionu. ,,Głównym celem targów jest przybliżenie studentom oferty przyszłych pracodawców. W ramach imprezy zorganizujemy również tzw. Wirtualne Targi Pracy, które odbywać się będą na stronie internetowej uczelnianego Biura Karier- dodał.

Pawlak podkreślił, że do stworzenia w internecie Wirtualnych Targów Pracy wykorzystana będzie specjalna aplikacja. Dzięki niej, na stronie internetowej Biura Karier powstanie hala wystawowa ze stoiskami firm, na których prezentowana będzie informacja o danym przedsiębiorcy oraz jego oferta.

,,Wirtualne Targi Pracy potrwają rok, czyli do czasu następnych Targów Pracy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przedsiębiorcy będą mieli szansę zaprezentować swoje firmy szerokiemu gronu internautów- zaznaczył Pawlak.

Targi Pracy uczelnia organizuje w ramach unijnego projektu pn. ,,Dyplom WSPiA przepustką do biznesu . Jak powiedział Przemysław Pawlak, głównym celem projektu jest kierowanie studentów na praktyki i płatne staże zawodowe. ,,Rocznie takie staże odbędzie 120 osób. Wystawcy, którzy będą prezentować swoją ofertę w czasie Targów, to m.in. firmy z regionu zainteresowane przyjmowaniem studentów właśnie na takie staże- dodał.

Projekt będzie realizowany przez najbliższe cztery lata; w sumie weźmie w nim udział prawie 3 tys. studentów. Jego wartość to ok. 6 mln zł. Jest on dofinansowany z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Przemyśl - Rzeszów jest najstarszą niepubliczną uczelnią na Podkarpaciu, utworzoną w 1995 r. Na trzech kierunkach: prawo, administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne studiuje ok. 9 tys. studentów. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych. (PAP)

huk/ je/ krf/