Jak poinformował PAP wicedyrektor WUP ds. Europejskiego Funduszu Społecznego Mariusz Szewczyk, ogłoszony właśnie konkurs nie jest bezpośrednio skierowany na wsparcie w postaci szkoleń, kursów czy doradztwa.

„W tym naborze czekamy na projekty, które w sposób innowacyjny wprowadzą takie rozwiązania oraz metody, które w przyszłości umożliwią skuteczną pomoc w znalezieniu zatrudnienia np. określonej grupie społecznej, która nie może poradzić sobie na rynku pracy” - dodał.

Podkreślił, że innowacyjność projektu może polegać m.in. na wsparciu nowych, nietypowych grup osób, które nie korzystały wcześniej z pomocy w znalezieniu pracy.

„Jako innowacyjne rozwiązanie będziemy rozumieć również wykorzystanie nowych instrumentów w rozwiązywaniu dotychczasowych problemów. Chodzi np. o adaptowanie rozwiązań wypracowanych w innych krajach czy regionach w stosunku do innej grupy docelowej” - zaznaczył Szewczyk.

O dofinansowanie projektu mogą ubiegać się m.in.: instytucje, stowarzyszenia, organizacje pożytku publicznego i firmy. Minimalna wartość projektu to 50 tys. zł.

Wnioski można składać do daty zamknięcia konkursu, która będzie ogłoszona na stronie internetowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Projekty, które otrzymają dofinansowanie, powinny zostać zrealizowane do końca czerwca 2015 roku. (PAP)

huk/ pad/ mow/