"Będą informacje po spotkaniu z premierem" - tylko tyle powiedział Pawlak dziennikarzom po spotkaniu ludowców.

Wcześniej poseł PSL Stanisław Żelichowski poinformował dziennikarzy, że w środę dojdzie do kolejnego tego dnia spotkania premiera Donalda Tuska z wicepremierem Pawlakiem.

Żelichowski nic nie powiedział na temat szczegółów wypracowywanego porozumienia.

"Będą dalsze rozmowy" - dodał marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik.

W środę o godz. 15 w Warszawie zebrał się Naczelny Komitet Wykonawczy PSL. Wcześniej odbyło się spotkanie Tusk-Pawlak w sprawie porozumienia dotyczącego reformy emerytalnej.

Przed spotkaniem z Tuskiem Pawlak nie chciał wypowiadać się na temat negocjacji ws. reformy emerytalnej, zapowiadał wtedy, że po rozmowie z premierem spotka się z dziennikarzami. Dopytywany wówczas, czy będzie to wspólna konferencja z Tuskiem odparł, że myśli, że tak. Ostatecznie jednak do konferencji nie doszło.

Według dotychczasowych wypowiedzi ludowcy chcą, by wcześniejsza emerytura (dostępna dla kobiet w wieku 62 lat i mężczyzn w wieku 65 lat) wynosiła 80 proc. pełnego uposażenia. Politycy PO z władz partii, z którymi rozmawiała PAP, uważają, że emerytury częściowe mogłyby wynosić najwyżej 50 proc. pełnego uposażenia, żeby reforma nie straciła sensu, ale – jak przyznają - prowadzone są rozmowy o różnych wariantach procentowych propozycji ludowców.(PAP)

stk/ son/ gma/