Budowa kompleksu kosztowała ponad 60 mln zł. Do dyspozycji mieszkańców i turystów będzie ponad 1,1 tys. m kw. basenów, zasilanych podziemnymi gorącymi wodami.

Jak powiedział PAP rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezariusz Wiklik, park rekreacji wodnej przechodzi obecnie serię prób i odbiory techniczne. "Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, pierwsi goście skorzystają z basenów, saun, jacuzzi i innych atrakcji centrum już w połowie miesiąca. Co prawda ostateczny termin oddania Term Cieplickich do użytku jest wyznaczony na 28 lutego, jednak bardzo zależy nam na tym, aby były one gotowe przed zimową olimpiadą polonijną, której gospodarzem jest Jelenia Góra. Rozpocznie się ona 23 lutego, a udział w niej weźmie nawet 1 tys. uczestników. W związku z tym wykonawca term dokłada starań, aby obiekt był oddany do użytku wcześniej niż to wynika z umowy” - podkreślił Wiklik.

Termy Cieplickie to kompleks pięciu basenów, z których dwa to baseny termalne. Do dyspozycji gości będzie również jacuzzi, zjeżdżalnie, sauny na podczerwień, sauny fińskie, bicze wodne, grota śnieżna oraz pomieszczenia do masaży i lodowej fontanny.

Budowa rozpoczęła się jesienią 2010 r. w ramach rewitalizacji terenów przemysłowych Cieplic. Do inwestycji dołożyła się Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.(PAP)