Jak poinformował PAP rzecznik Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jarosław Perduta, nowa dyrektor ma duże doświadczenie w pracy samorządowej i w zarządzaniu placówkami kultury.

„Właśnie doświadczenie, wykształcenie oraz wiedza na temat funkcjonowania placówek artystycznych przekonała zarząd województwa do tej nominacji” - dodał Perduta.

Rzecznik podkreślił, że zarząd nominował nową dyrektor na pięć sezonów artystycznych tj. do 31 sierpnia 2019 r.

Wcześniej Łaganowska pełniła obowiązki zastępcy dyrektora filharmonii i kierowała tą placówką od marca 2014 r., gdy ze stanowiska dyrektora zrezygnował Jerzyk Kosek. Poprzednio była także zastępcą dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz dyrektorem Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Ukończyła Wydział Kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Ponadto jest absolwentką Państwowego Zaocznego Studium Oświaty i Kultury Dorosłych w Warszawie oraz Podyplomowych Studiów Menedżerskich – „Zarządzanie Firmą. Instrumentarium Współczesnego Menedżera” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Dodatkowo ukończyła szkolenia na temat organizacji, finansowania i wynagradzania w instytucjach kultury oraz w zakresie pozyskiwania środków z funduszy Unii Europejskiej.(PAP)

ros/ abe/