Jak poinformowała PAP rzeczniczka Wrocławskiego Parku Technologicznego Barbara Bednarek, w ramach „Innopolis” powstało pięć budynków biurowo-laboratoryjnych oraz 12 wyspecjalizowanych laboratoriów i prototypowni.

„Wszystko po to, by działającym tu przedsiębiorstwom tworzyć warunki dla prowadzenia oraz rozwoju biznesu z istotnym wykorzystaniem innowacji i wysokich technologii. Już teraz mamy w parku 200 firm zatrudniających łącznie około 1600 osób” - dodała Bednarek.

Podkreśliła, że wynajem powierzchni i sprzętu laboratoryjnego odbywa się po preferencyjnych cenach, dzięki czemu działające WPT firmy są konkurencyjne wobec innych podmiotów.

Z ponad 34 tys. m kw. całkowitej powierzchni „Innopolis” ponad 30 proc. zajmują laboratoria.

Jak poinformowała rzeczniczka, laboratoria obejmują takie dziedziny jak m.in. energetyka, własności i inżynieria materiałowa, chemia, biochemia i biotechnologia, technologie medyczne, IT i cyfryzacja, elektronika i mechatronika.

Bednarek zaznaczyła, że raport NIK z 2013 r. wskazał, iż 85 proc. innowacji, jakie powstały w parkach technologicznych w badanym okresie, powstało właśnie w WPT.

Inwestycja była sfinansowana z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

WPT jest jednym z największych parków technologicznych w Polsce. Jego głównym udziałowcem jest gmina Wrocław, a mniejszościowymi wrocławskie uczelnie.(PAP)