"Strefa kibica będzie zapewniać możliwość wspólnego przeżywania piłkarskich emocji, będzie można oglądać wszystkie mecze rozgrywane w Polsce i na Ukrainie. Poza tym, organizowane będą różnego rodzaju koncerty, konkursy, atrakcje dla dzieci. Każdy ze sponsorów organizuje swoją strefę kibica, która będzie zintegrowana w jedną całość" - poinformowała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i zapewniła, że miasto jest gotowe na Euro 2012. "Jesteśmy przygotowani na przyjęcie 100 tys. fanów piłki nożnej. Koncert otwarcia odbędzie się 7 czerwca" - dodała.

 

Podczas sobotniej imprezy na znak prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, fani zgromadzeni w strefie kibica, ustawili się na zaaranżowanej trybunie i stworzyli pierwszą meksykańską falę. By uczcić ten niecodzienny widok, na strefę kibica spadło 2012 balonów. Do atrakcji, jakie w sobotę przygotowali organizatorzy należał również łańcuch kibiców, który został uwieczniony na zdjęciu przez fotografa, Wojciecha Wieteskę.

 

Fotografie pojawią się na miejskim fanpage'u na portalu facebook, gdzie każdy sfotografowany kibic będzie mógł się odnaleźć, "oznaczyć", odpowiedzieć na pytania, i wziąć udział w konkursie, w którym można wygrać bilet na mecze Euro 2012.

 

W Warszawie ma powstać największa strefa kibica w Polsce, będzie ona mierzyć łącznie 120 tys. metrów kwadratowych i przygotowana będzie na przyjęcie 100 tys. kibiców. (PAP)

 

mdn/ mlu/