Klienci, którzy chcą skorzystać z „elektronicznej portmonetki” muszą posiadać Krośnieńską Kartę Miejską. Składając wniosek o wydanie karty określają, według jakiej taryfy: normalnej czy ulgowej, będzie pobierana opłata za przejazd. „Elektroniczną portmonetkę” można doładować m.in. u kierowcy lub w specjalnych punktach na terenie miasta. Minimalna kwota doładowania wynosi 10 zł. Pieniądze zgromadzone na karcie są ważne przez 24 miesiące od daty ostatniego doładowania.

Bilety kupowane za pomocą „elektronicznej portmonetki” są tańsze od cen biletów sprzedawanych przez kierowców w autobusie. Bilet normalny jest tańszy o 20 gr, a ulgowy o 10 gr. Przy zakupie biletu tą drogą pasażer w chwili wejścia do autobusu musi przyłożyć kartę do kasownika. To powoduje pobranie środków z „elektronicznej portmonetki”.

Uruchomienie nowej usługi przez krośnieński MKS jest częścią dużego projektu, który realizuje miejska spółka. W jego ramach zakupionych zostało już m.in. 9 nowych autobusów. Budżet projektu wynosi ok. 6,7 mln zł, w tym dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego to ok. 6 mln zł. (PAP)

huk/ mki/