Zarząd woj. lubuskiego podjął uchwałę ws. przyjęcia do dofinansowania z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-13 projektów obu spółek – poinformował urząd marszałkowski w Zielonej Górze.

Ponad 5,6 mln zł dofinansowania otrzyma Zakład Utylizacji Odpadów w Gorzowie na projekt „Budowa Centrum Badawczo-Wdrożeniowego Eko-innowacje” w Stanowicach w gminie Bogdaniec.

Całkowita wartość przedsięwzięcia związanego z tworzeniem Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego (jego elementem będzie Centrum) opiewa na prawie 14 mln zł.

To wspólny projekt Gorzowa, tamtejszej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i Lubuskiego Klastra Metalowego oraz ZUO w Gorzowie - poinformowała PAP rzeczniczka ZUO w Gorzowie Magdalena Sobierajczyk.

Celem inwestycji jest podniesienie innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw z północnej części woj. lubuskiego. Ma temu służyć powstający w Stanowicach w gminie Bogdaniec ośrodek innowacji, który będzie wspierał i wzmacniał sektor małych i średnich przedsiębiorstw.

 

Dofinansowanie w wysokości 1 mln zł otrzyma Park Technologii i Logistyki Przemysłu Interior w Nowej Soli.

Park rozpoczął działalność na początku roku, ma przyciągnąć inwestorów i służyć wdrażaniu nowoczesnych technologii. Serce parku stanowi jedna z najnowocześniejszych w Polsce serwerowni - Data Center, która zapewni dostęp do najnowszych technologii przetwarzania danych. 

mmd/ amac/