"Prezydent Andrzej Pałucki przychylił się do idei Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i podjął decyzję o polubownym rozwiązaniu kwestii mandatów za jazdę bez biletu, nałożonych na wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w trakcie włocławskiej edycji 21. Finału WOŚP" - podkreśliła we wtorek Monika Budzeniusz, rzeczniczka prezydenta.

W niedzielę na ulicach Włocławka kwestowało na rzecz najmłodszych dzieci oraz seniorów blisko 620 wolontariuszy. Korzystali oni również z autobusów komunikacji miejskiej, w których jednak nie obowiązywały żadne ulgi dla osób z identyfikatorami WOŚP.

Lokalny sztab WOŚP wystąpił wcześniej do lokalnego przewoźnika o zgodę na darmowe przejazdy, ale spotkał się z odmową. Wolontariusze zostali więc poinformowani na szkoleniach o obowiązku kasowania biletów w autobusach MPK.

Dzień kwesty był jednak bardzo mroźny i część z młodych ludzi z puszkami korzystała z autobusów, wielu nie kasowało biletów. Dzięki decyzji prezydenta kary nałożone na wolontariuszy, którzy już zgłosili się z mandatami, zostały anulowane. (PAP)

olz/ itm/