Wartość projektu to prawie 3,4 mln zł, z czego 85 proc. kosztów pokryje UE.

„Oferenci proponują realizację zadania za kwoty od blisko 2,9 mln do 5,9 mln zł” - poinformował sekretarz miasta Rafał Czajkowski. „Obecnie oferty sprawdzane są pod względem formalno-prawnym. Wkrótce nastąpi wybór najkorzystniejszej z nich” - dodał.

W sumie na platformie znajdzie się ponad 50 różnych usług. System ma być wdrożony pod koniec tego roku. Dzięki niemu radomianie będą mogli wiele spraw załatwić przez internet. „Każdy mieszkaniec na indywidualnym koncie będzie mógł sprawdzić wysokość swoich zobowiązań, z tytułu na przykład podatku od nieruchomości, od środków transportu czy opłaty za odbiór odpadów" - wyjaśnił Czajkowski. Zaznaczył, że system umożliwi jednocześnie uregulowanie należności drogą elektroniczną.

Za pośrednictwem internetu będzie też można składać wymagane przez magistrat dokumenty: deklaracje, wnioski i oświadczenia. Będzie także możliwość internetowego rezerwowania wizyt w poszczególnych wydziałach urzędu miejskiego oraz zapisywanie dzieci na zajęcia w miejskich placówkach kultury.(PAP)