Do przetargu na budowę parkingu buforowego w Ostrowie Wlkp. zgłosiły się dwie firmy. Wybrano ofertę korzystniejszą. Wartość inwestycji opiewa na 1 mln 805 tys. zł. „Ale parking będzie nas kosztował jedynie 15 proc. kwoty uzyskanej w przetargu, czyli nieco ponad 270 tysięcy - powiedziała PAP prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek.

Jak wyjaśniła prezydent, budowa parkingu buforowego jest bowiem częścią większego projektu, mającego na celu unowocześnienie transportu miejskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi, na co miasto pozyskało 15 milionów złotych dofinansowania.

„W ramach tego projektu Miejski Zakład Komunikacji zakupi też autobusy niskoemisyjne oraz elektryczne. W ten sposób, rezygnując z jazdy samochodem, przyczynimy się do poprawy jakości powietrza w naszym mieście” – wskazała Klimek.

Inwestycja zostanie zrealizowana w systemie "zaprojektuj wybuduj". To znaczy, że firma w pierwszym etapie wykona dokumentację projektowo – kosztorysową, a w drugim - roboty budowlane. „Koniec pierwszego etapu zaplanowano na 23 czerwca tego roku, a zakończenie prac na 15 grudnia” – powiedział PAP zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Jakub Szczurek. (PAP)