Młodzież przygotowującą się do egzaminów poprawkowych o możliwości udziału w miejskich korepetycjach w liście rozesłanym we wtorek mailem poinformował wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

"Nie pozwól, by majowe niepowodzenie stanęło na drodze do Twoich marzeń. Weź głęboki oddech, kalendarz do ręki i pomyśl, jak najefektywniej wykorzystać najbliższe dni. Może skorzystasz z przygotowanego przez nas programu miejskich korepetycji?" – zachęcał.

Zajęcia pomagające opanować wymaganą wiedzę rozpoczną się w najbliższy poniedziałek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 przy ul. Żeromskiego i potrwają trzy tygodnie.

Uczniowie zostaną podzieleni na grupy, w których przez dwie lub trzy godziny dziennie będą realizowali program dostoswany do ich wymagań. Prowadzący korepetycje nauczyciele mają korzystać z próbnych arkuszy i jak zapewnił wiceprezydent "dołożyć wszelkich starań, by jak najlepiej wyjaśnić zagadnienia sprawiające uczniom największą trudność".

Wakacyjne lekcje będą odbywały się od poniedziałku do piątku (w godz. 9-12) do 19 sierpnia. Zajęcia poprowadzi siedmiu nauczycieli. Egzamin poprawkowy pisemny zaplanowany jest na 23 sierpnia, zaś ustne na 24-26 sierpnia.

Chętni na korepetycje mogą wziąć udział w dowolnej liczbie zajęć, na które nie obowiązują zapisy.

Magistrat dodatkowe lekcje dla przystępujących do poprawkowej matury przygotował po raz drugi. Według danych łódzkiego Wydziału Edukacji prawie 60 proc. uczniów, którzy skorzystali z nich w ubiegłym roku, zdało egzamin dojrzałości w drugim terminie.

W Łodzi do egzaminów maturalnych w br. przystąpiło ok. 6176 maturzystów szkół ponadgimnazjalnych. Nie zdało 661 osób; najwięcej z matematyki - 535 uczniów, natomiast z języka polskiego - 31, a z języka obcego - 95. W sierpniu do egzaminu poprawkowego może przystąpić ok. 562 uczniów. (PAP)