Najwięcej z tych środków - 25 milionów złotych - zostanie przeznaczonych na budowę kiosków gastronomicznych. W budżecie miasta zakładano, że koszty tej inwestycji poniesie przyszły operator stadionu. Lech Poznań i Marcelin Management, który we wrześniu ma przejąć zarządzanie obiektem, nie zgodziły się. Operator natomiast wyłoży 11 mln na wyposażenie punktów gastronomicznych.


Dodatkowe pieniądze są niezbędne do spełnienia wymogów UEFA, dotyczących organizacji Euro 2012. Konieczne jest dostosowanie m.in. pomieszczeń dziennikarzy relacjonujących mistrzostwa oraz urządzeń do relacji HD z wielu kamer, a także ogrodzenie stadionu na czas turnieju.


Projekt zmian budżetowych mocno podzielił poznańskich radnych, którzy przez kilka godzin negocjowali kwotę dodatkowych środków na stadion. Ostatecznie, zamiast proponowanych niespełna 40 milionów złotych, rada przegłosowała dofinansowanie w wysokości 33 mln. Zrezygnowano m.in. z zamontowania dodatkowej membrany na czwartej trybunie, która miała chronić kibiców przed deszczem, oraz zabezpieczenia przed zalegającym na dachu śniegiem.


Projekt uchwały o przeznaczeniu dodatkowych środków na Stadion Miejski pojawił się na początku lipca, ale pod naciskiem radnych prezydent Poznania Ryszard Grobelny postanowił przenieść głosowanie na kolejną sesję.


Modernizacja Stadionu Miejskiego wyniosła do tej pory 713 mln złotych. Poznański obiekt, mogący pomieścić ponad 43 tysiące kibiców, jest pierwszą z czterech polskich aren Euro 2012 oddaną do użytku. Oficjalne otwarcie nastąpiło 20 września ubiegłego roku, a uświetnił je koncert Stinga.