Jak poinformowano PAP w Miejskiej Komisji Wyborczej w Jeleniej Górze, Zawiłę w drugiej turze poparło 59,47 proc. wyborców, a Obrębalskiego 41,53. Frekwencja w niedzielnym głosowaniu wyniosła 26 proc. Wyniki są oficjalne.

W pierwszej turze Zawiła uzyskał 32 proc. poparcia, zaś Obrębalski – 26,96 proc.

To druga kadencja Zawiły na stanowisku prezydenta Jeleniej Góry. Polityk należy do PO; był posłem w Sejmie II, III i VI kadencji. W wyborach na prezydenta Jeleniej Góry startował z komitetu pod własnym nazwiskiem. Platforma zdecydowała się poprzeć jego kontrkandydata Marka Obrębalskiego, który jest samorządowcem związanym ze środowiskiem prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. To efekt przedwyborczej koalicji Dutkiewicza z PO.

Ponadto Zawiła jest kojarzony z dolnośląskimi działaczami PO związanymi z byłym szefem regionalnych struktur tej partii, ministrem spraw zagranicznych Grzegorzem Schetyną. Po tym jak szefem dolnośląskich struktur partii został Jacek Protasiewicz, część działaczy związanych ze Schetyną nie znalazło się na listach wyborczych w wyborach samorządowych.

W poprzednich wyborach Zawiła w II turze również spotkał się z Obrębalskim. Wygrał wówczas zdobywając 54,57 proc. głosów.(PAP)

pdo/ as/