Burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec podkreślił, że to druga pod względem wielkości inwestycja gospodarcza w historii miasta. "Cieszymy się, że nasze tereny stają się atrakcyjne dla inwestorów i że będą wykorzystane. To jednocześnie pozwoli nam pozyskać duże środki z tytułu podatku od nieruchomości oraz podatków pośrednich, które wzmocnią budżet naszego miasta rocznie o kwotę w granicach 2 mln zł" – powiedział.

Jednym z najważniejszych - zdaniem burmistrza - aspektów tego przedsięwzięcia są miejsca pracy. "Prawdopodobnie będzie to między 500 a 1000 miejsc, na razie trudno dokładnie oszacować. Jednak nawet te 500 miejsc to dla naszego miasta bardzo dużo, ponieważ mamy ok. 1,4 tys. bezrobotnych, więc jest szansa, że znaczna ich część znajdzie zatrudnienie właśnie tam" – podkreślił.

Docelowo nowy park logistyczny w pięciu halach będzie oferował 71 tys. m kw. powierzchni magazynowo-produkcyjnych, które powstaną na 16,5 ha. Zdaniem inwestora – specjalizującej się w budowie i zarządzaniu nowoczesnymi centrami magazynowymi firmy MLP Group – budowa powinna się rozpoczną jeszcze w tym roku. Jak podano, pierwszym zakontraktowanym najemcą jest Makro Cash&Carry, dla którego deweloper ma przygotować centrum dystrybucyjne o powierzchni 8,6 tys. m kw.

Prezes MLP Group Radosław T. Krochta podkreślił dobrą lokalizację powstającego parku - leży on bowiem w odległości kilkunastu kilometrów od Katowic, w pobliżu drogi ekspresowej S86 i drogi krajowej DK94 oraz niedaleko autostrady A4. "Wszystkie nasze parki logistyczne charakteryzują się bardzo dobrą lokalizacją. Tak jest również w przypadku rozpoczynanej inwestycji MLP Czeladź. Realizacja tego projektu pozwoli nam poszerzyć ofertę, a tym samym umocnić naszą pozycję w bardzo ważnym regionie magazynowym Górnego Śląska" – dodał cytowany w komunikacie prezes.

MLP Czeladź będzie ósmym parkiem logistycznym w dorobku MLP Group i jednocześnie drugim – obok Gliwic – w regionie Górnego Śląska. Poza rozpoczynaną realizacją projektu w Czeladzi deweloper planuje również uruchomienie inwestycji w Łodzi.(PAP)