- Nie ja jestem celem działań prokuratury; jej celem jest zdyskredytowanie prezydenta Andrzeja Dudy, jako osoby, która przedstawi wiarygodną reformę sądownictwa - tak doniesienia medialne na swój temat skomentował  prof. Michał Królikowski.
Z czwartkowych doniesień RMF FM wynika, że prof. Królikowski - współpracownik prezydenta Andrzeja Dudy, który doradza mu przy przygotowaniu projektów ustaw o KRS i SN - znalazł na celowniku prokuratury. Jak ustaliło radio, białostocka prokuratura rozpoczęła szczegółowe badanie powiązań prof. Królikowskiego ze spółką paliwową, która pojawiła się w śledztwie dotyczącym wyłudzeń podatku VAT.

Działania te rozpoczęły się, gdy w mediach pojawiała się informacja, że to prof. Królikowski pomaga prezydentowi w przygotowaniu jego propozycji dot. reformy sądownictwa.
Prof. Królikowski wyraził w piątek na antenie RMF FM przekonanie, że to nie on jest "celem tej całej sprawy". Według niego, "cały ten zabieg" służy temu, żeby "zdyskredytować" Andrzeja Dudę - jako osobę, która przedstawi wiarygodną reformę sądownictwa.

Jak wynika z informacji RMF FM szef firmy o której mowa, a w którego imieniu miał działać prof. Królikowski, wpłacił na konto kancelarii znaczną kwotę jako adwokacki depozyt i wynagrodzenie za usługi. Część tych pieniędzy prawnik wpłacił na wskazane konta.
Informator RMF FM twierdzi, że gdy Królikowski zorientował się, że pieniądze mogą pochodzić z przestępstwa, zablokował konto i poinformował o sprawie organy ścigania. Dalszych informacji śledczym jednak nie ujawnił zasłaniając się tajemnicą adwokacką.
Klient Królikowskiego nadal jest świadkiem w całym śledztwie.

"Przygotowałem swoją żonę i dzieci na to, że mogę być zatrzymany, a swoich współpracowników w kancelarii, że może wejść CBŚ i zajmować akta klientów" - wyjaśnia Królikowski.

W czasie dzisiejszej konferencji prasowej Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski powiedział, że " w toku dziłań śledczych ustaliliśmy, że adwokat Michał Królikowski część środków, które miały być depozytem adwokackim mógł przekazać na swoje cele prywatne".

Więcej>> Prokurator Krajowy: Królikowski wykorzystuje fakt, że wspomagał pracę prezydenta

Anna Tustanowska/ radio RMF FM