"Trwają ostatnie prace nad projektem przyszłorocznego budżetu, Rada Ministrów podejmie ostateczną decyzją. Ministerstwo Finansów najprawdopodobniej zaproponuje wariant budżetu przy założeniu wzrostu PKB o 2,5 proc." - powiedziała dziennikarzom Majszczyk.

Wariant projektu budżetu ze wzrostem 2,5 proc. w 2012 roku podała we wtorek PAP jako ten przygotowany przez resort finansów.

Z uzasadnienia do jednego z wariantów projektu budżetu na 2012 rok, do którego dotarła PAP wynika, że deficyt budżetu w 2012 roku zostanie zapisany w budżecie na poziomie 35 mld zł. Budżet zostanie skonstruowany przy konserwatywnym założeniu realnego wzrostu PKB o 2,5 proc. i inflacji średniorocznej w wysokości 2,8 proc. Stopa bezrobocia na koniec przyszłego roku ma być na poziomie 12,3 proc.

Rzecznik prasowy resortu finansów poinformował we wtorek wieczorem, że decyzja o wyborze jednego z trzech wariantów makroekonomicznych branych pod uwagę przy konstruowaniu propozycji budżetu na 2012 rok zostanie prawdopodobnie podjęta przez Radę Ministrów 6 grudnia.

Z informacji PAP uzyskanych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wynika, że rząd powinien formalnie przyjąć projekt ustawy budżetowej na 2012 rok na posiedzeniu we wtorek 6 grudnia. Wcześniej, pod koniec tego tygodnia możliwe jest nieformalne spotkanie premiera z ministrami w sprawie budżetu.(PAP)