Budowa hali i stadionu z jedną trybuną ma być pierwszym etapem tworzenia Centrum Sportowego na terenach przy al. Unii, gdzie od blisko stu lat swoją bazę ma Łódzki Klub Sportowy. Inwestycja została podzielona na etapy.
W pierwszym ma być wybudowana hala na 3001 miejsc, z podziemnym parkingiem (na jej budowę władze Łodzi otrzymały 8 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki - PAP) oraz boisko piłkarskie z krytą trybuną na minimum 5 700 miejsc. Realizacja tych obiektów ma kosztować ponad 100 mln zł. Wykonawca, który wygra ogłoszony we wtorek przetarg na ich wykonanie będzie miał 16 miesięcy.

Miasto chce, by hala i stadion były budowane przy wykorzystaniu istniejących już projektów, które nie zostały zrealizowane z powodu problemów finansowych konsorcjum, które miało prowadzić budowę. Projekty są własnością miasta, ale trzeba dokonać w nich kilku zmian.

"Ze względu na konieczność przeprojektowania tych obiektów w warunkach przetargu musiał się znaleźć punkt nie tylko o budowie, ale też o zaprojektowaniu hali i stadionu. Nie oznacza to jednak, że nie wykorzystamy istniejących już planów” – powiedział PAP rzecznik prezydent Łodzi Marcin Masłowski.

Po zakończeniu budowy hali i stadionu z jedną trybuną miasto ma rozpocząć drugi etap budowy centrum, w którym na miejscu wyburzonego starego stadionu powstaną m.in. trzy pełnowymiarowe boiska treningowe dla piłkarzy i rugbistów. W trzecim, ostatnim etapie realizacji projektu mają być dobudowywane pozostałe trybuny na nowym stadionie.

Oprócz tych obiektów w skład Centrum Sportowego przy al. Unii wejdą również istniejące już korty tenisowe oraz Atlas Arena.