Jak poinformował rzecznik uczelni, Bartosz Dembiński, konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć osoby pełnoletnie z Polski i obcokrajowcy oraz zespoły autorskie. "Mural ma nawiązywać do dewizy uczelni: +Z pracy powstałem, pracy i nauce służę+ z uwzględnieniem nowoczesnego charakteru AGH" - powiedział PAP Dembiński.

Malowidło zostanie umieszczone na zachodniej ścianie - o wymiarach 15 na 14 metrów - należącej do uczelni kamienicy przy ul. Czarnowiejskiej 50b. Budynek jest obecnie remontowany, będzie się w nim mieścić m.in. Centrum e-Learningu AGH.

Prace nadesłane na konkurs oceni dziewięcioosobowe jury, w którego skład, oprócz władz uczelni, wejdzie przedstawiciel Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Termin nadsyłania projektów upływa 11 marca.
W pierwszym etapie jury wybierze trzy najciekawsze propozycje, które zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu - głosowania internautów. Za zwycięzcę drugiego etapu konkursu uznany zostanie autor projektu, który w głosowaniu internautów otrzyma największą liczbę głosów. Zwycięski projekt otrzyma 15 punktów, zaś miejsca drugie i trzecie odpowiednio 10 i 5 punktów.

W trzecim etapie konkursu trzy ocenione przez internautów prace (z odpowiednimi wagami punktowymi) ponownie trafią pod obrady jury, a o ostatecznym wyniku konkursu zadecyduje suma punktów etapu drugiego i trzeciego.

Ogłoszenie wyników nastąpi 26 marca. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany do 16 kwietnia.