Miasto Łaskarzew otrzyma 200 tys. zł na prace związane z osuszeniem terenu wokół uszkodzonego kolektora, który odprowadza ścieki z terenu przemysłowego oraz mieszkalnego. Z kolei 98 tys. zł, które trafi do gminy Bodzanów, zostanie przeznaczone na odbudowę drogi gminnej w miejscowości Pepłowo.

W ramach wsparcia gmina Drobin pod Płockiem dostanie 100 tys. zł na remont szkoły podstawowej w Rogotwórsku. "W wyniku szkód powstałych podczas sierpniowych nawałnic szkoła została wyłączona z użytkowania przez Państwowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Uczęszczające do niej dzieci zostały przeniesione do szkoły w Drobinie, co generuje dodatkowe koszty dla gminy związane z organizacją dla nich transportu" - podkreślił mazowiecki urząd marszałkowski, informując we wtorek o dofinansowaniu.

Z początkiem września samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 1,3 mln zł wsparcia finansowego dla czterech gmin poszkodowanych w sierpniowych nawałnicach. Po 330 tys. otrzymały wówczas gminy: Sośno w Kujawsko-pomorskim, Lipusz i Dziemiany w Pomorskim i oraz mazowiecka gmina Staroźreby. (PAP)