„Skra to obecnie najlepsza pod względem sportowym drużyna w woj. łódzkim. Jej mecze wzbudzają zainteresowanie nie tylko kibiców siatkówki w Bełchatowie, ale także osób nie interesujących się na co dzień sportem. To ewenement, który chcemy wykorzystywać do budowania pozytywnego wizerunku województwa, zarówno w granicach naszego regionu, jak i poza nimi” – powiedział PAP marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień.

Bliska współpraca klubu z urzędem marszałkowskim rozpoczęła się dwa sezony temu. W ub. roku na strojach zawodników i na parkiecie hali Energia w Bełchatowie pojawiło się m.in. jedno z haseł reklamujących woj. łódzkie. Klub wspiera również wiele inicjatyw i projektów urzędu promujących sport wśród dzieci, m.in. siatkarską Orlikową Ligę Mistrzów.

„Przedstawiciele klubu, z prezesem Konradem Piechockim na czele, przychylnie podeszli do współpracy i bardzo zaangażowali się w promocję naszego regionu. Rozwijają działania także poza boiskiem, realizując m.in. unijny projekt +Skra Bełchatów sportową perłą województwa łódzkiego+. Wydarzenia z nim związane wykraczają daleko poza nasz teren” – wyjaśnił Stępień.

Awansując do finału krajowych rozgrywek siatkarze PGE Skry zapewnili już sobie miejsce w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Mecze w tych rozgrywkach będą się odbywały w łódzkiej Atlas Arenie. Podczas tych spotkań fani będą mogli dopingować zawodników m.in. w nowych szalikach promujących klub i województwo łódzkie.

„Wspólnych inicjatyw i działań będzie jednak zdecydowanie więcej, bo pomysłów nam nie brakuje. Możemy promować wiele wspaniałych miejsc w województwie” – powiedział Piechocki.

W najbliższym czasie siatkarze z Bełchatowa skupią się jednak na rywalizacji z Asseco Resovią Rzeszów, która dwa lata temu pokonała PGE Skrę w finale ligowych rozgrywek i po siedmiu sezonach odebrała jej tytuł mistrza kraju. Teraz bełchatowianie chcą odzyskać to trofeum. Stępień wierzy, że ten cel uda się zrealizować.

„Bardzo cenimy sobie współpracę ze Skrą i trzymamy kciuki za ich kolejne zwycięstwa na drodze po mistrzostwo Polski w tym sezonie” – zakończył marszałek woj. łódzkiego. (PAP)