Starania dotyczące sprzedaży jednego z najpopularniejszych na zachód od Kielc miejsc letniego wypoczynku trwały od 2012 roku. Jak przypomina burmistrz Chęcin Robert Jaworski gminie zależało na tym by „to miejsce stało się kolejną po ruinach Zamku Królewskiego czy Centrum Nauki atrakcją turystyczną”.

„To miejsce nie +ucieknie nam+ z gminy, nadal pozostanie w jej granicach, ale mamy ogromną nadzieję, że będzie dobrze prowadzoną przez nowego właściciela atrakcją, dla całych rodzin, które będą miały u nas kolejną możliwość spędzenia wolnego czasu” – powiedział burmistrz.

Inwestycja ma być gotowa częściowo jeszcze w tym roku. Wszystkie zaplanowane prace mają się zakończyć w 2017 roku.

Inwestor Piotr Milcarz powiedział PAP, że „od czasu ostatniej dzierżawy zalewu minęło kilka lat, a w tym czasie z roku na rok obiekt coraz bardziej zarastał, stając się niedostępnym zarówno dla wypoczywających jak i wędkarzy”.

Nowy właściciel zalewu poinformował, że obecnie trwają prace związane z oczyszczeniem terenu oraz dna zbiornika a także rewitalizacją plaży. „W tym tygodniu rozpoczną się prace przy budowie jedynego w województwie parku linowego z ciągłą, stuprocentową asekuracją, dzięki czemu pokonywanie kolejnych przeszkód parku odbywać się będzie bez konieczności przepinania się na kolejną linę asekuracyjną” – dodał.

W ramach planowanego tutaj „Aquatica Parku” zalew ma zostać podzielony na trzy strefy. Rozrywkową - obejmującą m.in. 14-metrową zjeżdżalnię oraz wypożyczalnie rowerów wodnych i kajaków wraz zapleczem gastronomicznym. Rekreacyjną - z wypożyczalnią leżaków, plażą i parkiem przeszkód na wodzie z trampolinami, zjeżdżalniami o powierzchni prawie 2,5 tys. metrów kwadratowych i parkiem linowym. Trzecia, nazywana „strefą ciszy” będzie łowiskiem wędkarskim z pomostami oraz wiatami.

Inwestor nie podaje na razie łącznej kwoty inwestycji jakie zostaną przeprowadzone w tym miejscu. Docelowo park wodny w Bolminie ma być obiektem całorocznym. Planowana jest budowa 15 domków letniskowych.

Zalew w Bolminie to wyrobisko po starej piaskowni zasilane dopływem Białej Nidy. Powierzchnia lustra wody ma około 11 hektarów, głębokość wody dochodzi do 5 metrów. Woda jest bardzo czysta - żyją w niej m.in. sandacze, szczupaki, liny, karpie i amury. Znajduje się w malowniczej okolicy w otoczeniu zachodnich pasm Gór Świętokrzyskich w bliskim sąsiedztwie drogi wojewódzkiej 762 Chęciny -Małogoszcz. (PAP)