Biuro prasowe stołecznego ratusza informuje, że w projekcie mogą uczestniczyć taksówkarze mieszkający w Warszawie, posiadający ważną warszawską licencję, pracujący w mikroprzedsiębiorstwach lub jednoosobowych firmach z siedzibą w stolicy. Szczególnie do udziału zachęcane są osoby po 45. roku życia oraz kobiety.

 

Program w 80 proc. jest finansowany ze środków unijnych, 20 proc. kosztów ponoszą uczestnicy. "Umiejętności zdobyte w ramach zajęć przydadzą się na pewno nie tylko podczas Euro 2012" - podkreślono w komunikacie ratusza.

 

Taksówkarze przejdą kurs jęz. angielskiego (64 godz., poziom podstawowy, średniozaawansowany) oraz 20 godz. kursu języków: niemieckiego, rosyjskiego, włoskiego, hiszpańskiego na poziomie podstawowym (po pięć godzin każdego języka). Do wyboru będą mieli także szkolenia uzupełniające: profesjonalna obsługa klienta, pierwsza pomoc i ratownictwo drogowe oraz kurs samoobrony.

 

Formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie: www.um.warszawa.pl/eurotaksowkarz Projekt "Euro-taksówkarz" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Planowany termin realizacji szkoleń to marzec - styczeń 2013. (PAP)

 

kno/ itm/