"Oszukiwaliście w kampanii wyborczej, a dzisiaj podnosicie podatki. Nie ma rządu, wiceminister Szmit schowany pod ławką. Nie dziwię się, że się wstydzi tego projektu, ale nie tylko wiceminister Szmit się wstydzi. Wy się wstydzicie. Tylko 66 z was podpisało się pod tym haniebnym projektem. Boicie się tego projektu, boicie się Polakom spojrzeć w oczy" - powiedział Schetyna.

"Panie pośle Dolata, kto to panu pisał. (...) przecież to jest wstyd (..) jeszcze kłamiecie, że chodzi o bezpieczeństwo” - dodał.

Schetyna zarzucił, że wbrew wcześniejszym obietnicom Prawa i Sprawiedliwości projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych wprawdzie nie podnosi obecnych podatków, ale wprowadza nowy.

"Uchyliliście obniżenie VAT wprowadzony przez poprzedni parlament, wprowadziliście podatek bankowy" - dodał.

"Podwyższacie podatki bo nie potraficie wydawać pieniędzy. Nie potraficie tego robić, nie potraficie korzystać z Funduszu Drogowego. Macie pieniądze na remonty dróg z 35 mld zł wydaliście niecałe 25, bo nie potraficie tego robić" - zarzucił Prawu i Sprawiedliwości Schetyna.

Przypomniał, że za rządów koalicji PO i PSL wyremontowano 12 tys. dróg lokalnych.

"Wszystko to chciałem powiedzieć dzisiaj, to żebyście o tym pamiętali, że każdy Polak, każdy właściciel z 20 mln samochodów, każdy kto będzie tankował i odkładał dystrybutor, chciałbym żeby w tej drodze do zapłacenia rachunku za droższe paliwo, żeby pamiętał o was, o waszych kłamstwach wyborczych" - powiedział Schetyna.(PAP)