Ze względu na zimowe warunki atmosferyczne, nie doszło do planowanego wcześniej symbolicznego wbicia łopaty na początek prac, a przekazano ją lokalnym samorządowcom. Prace rozpoczną się, gdy poprawią się warunki atmosferyczne - poinformowała PAP rzeczniczka marszałka województwa podlaskiego Urszula Arter.

Członek zarządu województwa podlaskiego Stefan Krajewski powiedział PAP, że droga Łomża-Nowogród to kontynuacja wcześniejszych prac, które przeprowadzono wcześniej na odcinku od Nowogrodu do granicy z województwem warmińsko-mazurskim. Trasa prowadzi z Łomży do Olsztyna i jest - co podkreślił - ważna komunikacyjnie w regionie. "Dużo mieszkańców województwa przejeżdża tą drogą" - dodał.

Krajewski poinformował, że inwestycja na drodze Łomża-Nowogród jest "wysoko" na liście inwestycji w wojewódzkim planie transportowym.

Urząd marszałkowski poinformował, że inwestycja ma być gotowa w listopadzie 2019 r. Wykonawcą prac jest konsorcjum wybranych w przetargu firm: PBK sp. z o.o z Łomży, BIK Projekt z Łomży oraz Unibep SA z Bielska Podlaskiego.(PAP)