Jak podano w komunikacie „konsorcjum BMS” powstało w odpowiedzi na rozpoczęty przez Ministerstwo Obrony Narodowej proces modernizacji i informatyzacji polskiego wojska.

Będzie projekt ustawy ws. obowiązku produkcji w Polsce w zamówieniach dla wojska >>>

"Armie na całym świecie inwestują w systemy tej klasy, dlatego +Konsorcjum BMS+ ma także szansę na zagraniczną ekspansję" - napisano.

Wojsko w lipcu ogłosiło przetarg na dostawę systemu zarządzania walką szczebla batalionu. Rozwiązanie to, w dobie cyfryzacji wojny, jest jednym z kluczowych wojskowych systemów teleinformatycznych, służącym do zarządzania walką na szczeblu taktycznym. Wspiera proces dowodzenia i łączności pomiędzy sztabem, a załogami wszelkiego rodzaju pojazdów bojowych, w tym transporterów Rosomak. Informacje z pola walki są w czasie rzeczywistym przekazywane do dowództwa, które może na bieżąco korygować podjętą taktykę walki. Rozwiązanie może pracować samodzielnie, jak również stanowić podstawę do budowy kolejnych systemów.

W postępowaniu mogą wziąć udział tylko podmioty krajowe, które będą odpowiedzialne za produkcję, modernizację oraz serwisowanie rozwiązania.

Spółka Enigma, wchodząca w skład konsorcjum, wchodzi w skład grupy Comp. (PAP)